2020-08-25 22:27  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

CENNE ZWYCIESTWO AKS-U 1917 !!!

CENNE ZWYCIESTWO AKS-U 1917 !!!
Herb klubu AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC
Herb klubu KS GMINY PSARY

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

vs

KS GMINY PSARY

3

:

2

Niwczanie w drugiej kolejce o mistrzostwo Sosnowieckiej A-klasy AP-SPORT pokonali na własnym stadionie po zaciętym spotkaniu zespół KS Gmina Psary 3:2(2:1).Niwczanie do tego meczu przystąpili m.in bez Mariusza Korepty,Michała Kalwasińskiego oraz Dawida Łobody którzy z różnych zrozumianych powodów nie mogli zagrać w tym pojedynku.Tym samym na ławce rezerwowych w szeregach niwczan było tylko trzech graczy w tym rezerwowy bramkarz!!!Prowadzenie w tym meczu w 14min zdobyli podopieczni Grzegorza Strzelca za sprawą Bartosza Jaworskiego który po podaniu Karola Słomskiego pokonał Oleksandra Klymova.W 25min było już 2:0 dla graczy zielonej koniczynki po podaniu Łukasza Bakiery syn byłego piłkarza Aks-u Pawła Kijaka 19-letni Mateusz wyprowadza niwczan na dwubramkowe zasłużone prowadzenie.W 32minucie goście mogli zdobyć gola jednak rzutu karnego na gola nie zamienił był zawodnik Niweckiego klubu Robert Mastalerz.Jego uderzenie z rzutu karnego obronił 18-letni golkiper niwczan Dominik Lorek.Tuz przed przerwa goście w 43minucie  zdobywają jednak gola kontaktowego a autorem jego był Paweł Wiśniewski.

Druga połowa to zacięta gra obydwóch drużyn czego efektem było pokazanie w tej odsłonie aż 10 żółtych kartek niestety polała się również krew kiedy to kapitan niwczan Łukasz Czajkowski przypadkowo zderzył się z Łukaszem Bakierą i rozciął łuk brwiowy po czym niestety musiał już w 65minucie opuścić boisko.W 82 minucie w polu karnym przez bramkarza gości faulowany był Bartosz Jaworski sedzia główny tego spotkania bez wahania wskazał na wapno.Jedenastkę na gola pewnie zamienił Łukasza Bakiera i mieliśmy 3:1 dla Aks-u.Arbiter główny tego spotkania doliczył do drugich trzech kwadransów aż 11minut co było spowodowaną przerwa jaka była podczas opatrywania naszego kapitana.W 92 goście z Psar zdobywają ponownie gola kontaktowego a jego autorem był populary ,,Masti''Jednak to było wszystko na co było stać w tym dniu podopiecznych Kamila Piętki i mecz kończy sie zwycięstwem niwczan mimo tak okrojonego na ten mecz składu personalnego.Niwczanie pokazali ducha walki i tego im gratulujemy miejmy nadzieje ze za tydzień w niedziele również tego nie zabraknie w derbach Sosnowca z zespołem Czarnych Sosnowiec!!! Brawo AKS 1917 NIWKA !!!

Grzegorz Strzelec (trener AKS 1917) Mamy spore braki kadrowe przed meczem i Dąbiem. Wcześniej swoje wyjazdy zaplanowane zgłosili Korepta, Kalwasinski, Jawien  oraz w ostatniej chwili Łoboda. Gramy na początku fajny mecz i strzelamy dwa gole. Później robi się lekko pod górkę, goście mają karnego którego nie wykorzystują, ale do przerwy jest 2-1. Druga połowa przebiega spokojnie do momenty kontuzji Czajkowskiego. Nasz kapitan musi opuścić boisko z powodu kontuzji łuku brwiowego. Po nerwowej końcówce wygrywamy 3-2,i myślimy już tylko o derbach z Czarnymi.

ZDJĘCIA DZIĘKI UPRZEJMOŚCI KLAUDIA SZCZEPANIK

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2020-08-22 17:00
Gospodarze:
AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC
Goście:
KS GMINY PSARY

Skład:

Zawodnik Pozycja Czas Zmiennik
DOMINIK LOREK bramkarz
ŁUKASZ CZAJKOWSKI obrońca
MARCIN GAJÓWKA obrońca
SEBASTIAN HEPO (C) obrońca
TOMASZ JUSZCZYK obrońca
KAROL SŁOMSKI pomocnik
ŁUKASZ BAKIERA pomocnik
PIOTR WOLNY pomocnik
BARTŁOMIEJ ŚLUFCIK napastnik
BARTOSZ JAWORSKI pomocnik/napastnik
MATEUSZ KIJAK obrońca/pomocnik

Ławka rezerwowych:

DANIEL SOBCZYK, RADOSŁAW WOLAK, KAMIL RYBAK

Galeria:


AKS 1917 NIWKA - KS GMINA PSARY (FOTO KLAUDIA SZCZEPANIK) obrazek 1
AKS 1917 NIWKA - KS GMINA PSARY (FOTO KLAUDIA SZCZEPANIK) obrazek 2
AKS 1917 NIWKA - KS GMINA PSARY (FOTO KLAUDIA SZCZEPANIK) obrazek 3
AKS 1917 NIWKA - KS GMINA PSARY (FOTO KLAUDIA SZCZEPANIK) obrazek 4
AKS 1917 NIWKA - KS GMINA PSARY (FOTO KLAUDIA SZCZEPANIK) obrazek 5
AKS 1917 NIWKA - KS GMINA PSARY (FOTO KLAUDIA SZCZEPANIK) obrazek 6