2020-09-01 15:06  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

3

:

2

Zawodnicy zielonej koniczynki po niezłej grze ulegli w Sosnowieckich derbach przy ulicy Mireckiego gospodarzom Czarnym S-c 3:2(1:2) Mecz derbowy w niedzielne popołudniu przyciągnął na stadion Czarnych około 500 kibiców którzy na pewno nie żałowali po meczu że uczestniczyli w tym zawodach.Niwczanie już w 7 minucie objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego egzekwowanym przez Bartosza Jaworskiego bramkarz gospodarzy Częstochowski sparował piłkę przed siebie  gdzie najszybciej dobiegł do niej Karol Słomski i pewnym strzałem ulokował piłkę w siatce gospodarzy.Była to zarazem jego debiutancka bramką w biało-zielonych barwach!Kolejne minuty to zacięta walką w środkowej strefie boiska obydwóch zespołów jednak więcej z gry w pierwszych trzech kwadransach jak się później okazało w przerwie meczu mieli w tej odsłonie niwczanie.W 27 minucie miejscowi zdobyli gola wyrównującego za sprawą Strzeleckiego.W dosyć przypadkowej sytuacji stworzonej dla niego oddał strzał z ok 20m który jeszcze po interwencji Dominika Lorka znalazł droge do bramki.W 45 minucie gracze zielonej koniczynki wyszli ponownie na prowadzenie po akcji  M.Korepta- Mateusz Kijak ten drugi za soczystym strzałem pod poprzeczkę za szesnastki pokonał bezradnego golkipera miejscowych.Do przerwy niwczanie prowadzili zasłużenie w Sosnowcu 1:2.

Po przerwie niwczanie zagrali nie co słabiej popełniając kilka błędów indywidualnych co wykorzystali zawodnicy Czarnych .Drugą bramkę dającą remis gospodarzą zdobył uderzeniem głową Jakub Wites.Dominik Lorek mógł a nawet powinien  zachować się przy tej interwencji  zdecydowanie lepiej... Nie mineło 360 sekund po straconej drugim golu przez biało-zielonych a gospodarze już prowadzili 3:2 po golu Cepka który wykorzystał sytuacje sam na sam z naszym bramkarzem.Po tym golu niwczanie ruszyli do odrabiania strat jednak jak się później okazało gospodarze dowieźli zwycięstwo w tym derbowym pojedynku do końca.Szkoda straconych punktów w tym prestiżowym dla obydwóch pojedynku bo nie byliśmy zespołem gorszym po prostu gospodarze wykorzystali nasze błędy i co ważne na chwilę obecną dysponują szerszą i wyrównaną kadrą co pokazali i wykorzystali w tym meczu ... Kolejny mecz niwczanie rozegrają w sobotę 5 wrzesnia o g.16 z zespołem Zagłębie Dąbrowa Górnicza.Zapraszamy!!

Grzegorz Strzelec  (trener AKS 1917)
Prawdziwe derby Sosnowca stadion wypełniony zawodnicy zmotywowani.Walka przez całe 90 minut.Naszej drużynie zabrakło przysłowiowej pary w drugiej połowi.Długo prowadzimy 1:2 i błędy własne decydują o przegranej.Dziękuje drużynie za serce do gry.Jest jeszcze tyle meczy ze na pewno sie odkujemy ..

Łukasz Bakiera (pomocnik AKS 1917) Witam na początku chciałem podziekowac druzynie za zostawione serducho na boisku. Mecz rozpoczął się idealnie pod nas strzeliliśmy pierwszą bramke i w miare kontrolowaliśmy co działo się na boisku. Dalsza część spotkania byla wymiana ciosów niestety o wyniku końcowym zadecydowała w tym dniu lepsza jakość ławki rezerwowych drużyny Czarnych Sosnowiec. W sobote mamy mecz z Zaglebiem i tylko na nim sie teraz skupiamy. Zapraszam wszystkich kibiców na stadion Niwki.

Łukasz Czajkowski ( kapitan AKS 1917) Przed meczem z drużyną Czarnych znaliśmy swoje mocne i słabe pkt. Niestety potwierdziło się, że brakuje nam sił w końcówkach meczu. Szkoda straconych pkt bo na pewno mogliśmy wywieść korzystny wynik. Myślę, że w następnym meczu pokażemy swoje aspekty na naszym terenie. Oczywiście chciałem zaprosić wszystkich na mecz w sobotę o godz. 16, bo jest to dla nas naprawdę duże wsparcie.

Bartosz Jaworski ( napastnik AKS 1917)  Pomimo porażki jestem zadowolony z postawy chłopaków, którzy walczyli o każdy centymetr boiska, a nie jest tajemnicą, że borykamy się brakami kadrowymi. Typowy mecz na remis kończy się naszą przegraną, co ze względu na fakt, że były to nasze lokalne derby, boli podwójnie. Gratulacje dla Czarnych. My skupiamy się na następnych spotkaniach.

2020-08-30 17:00