2020-10-03 17:16  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

3

:

4

90' SKS ŁAGISZA RAFAŁ ROSOCHACKI
88' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARCIN GAJÓWKA
86' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTOSZ JAWORSKI
80' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC PIOTR WOLNY
50' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTOSZ JAWORSKI DOMINIK LOREK
47' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTOSZ JAWORSKI
43' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC ROBERT STAROŃ
42' SKS ŁAGISZA KAMIL ZIMOLĄG
41' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MATEUSZ KIJAK
18' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTOSZ JAWORSKI
12' SKS ŁAGISZA KAMIL ZIMOLĄG

Niwczanie po trzech przegranych z rzędu meczach w końcu przełamali się i zdobyli upragniony komplet punktów który był im bardzo potrzebny.Ostatnie zwycięstwo gracze zielonej koniczynki zaliczyli w drugiej kolejce spotkań a było to 22 sierpnia wtedy to pokonali KS Gminę Psary 3:2.Ponad miesiąc podopieczni trenera Strzelca kazali czekać swoim kibicom na kolejne zwycięstwo.A stało się to dziś w Będzinie gdzie biało zieloni po dobrej grze i emocjonującym meczu okraszonym aż siedmioma bramkam pokonali dobrze spisujący się zespół w tym sezonie SKS Łagisza 3:4(2:1)Po raz kolejny w tym sezonie niwczanie do meczu ligowego przystąpili bez kilku zawodników którzy z powodu m.in kontuzji nie mogą pomóż zespołowi.A są to gracze tacy jak Słomski,Łoboda,Sobczyk Korepta Kmiecik natomiast Bakiera (jest na przeszkoleniu w wojsku,)Powiedzenie,, co Nas nie zabije to Nas wzmocni,, spełniło się jednak w pełni. Niwczanie w tym meczu zagrali bardzo ambitnie walcząc o każdy centymetr boiska tak jak oczekują od nich tego niweccy kibice którzy co mecz czy u siebie czy na wyjeździe zagrzewają ich do boju. Na prowadzenie w tym meczu wychodzą gospodarze w 12min gdzie po centrze z rzutu rożnego nie pilnowany napastnik SKS-u Zimoląg zdobywa gola.Na odpowiedź niwczan nie trzeba było długo czekać bo tylko do 18min wtedy to rzut karny na gola zamienił Bartosz Jaworski podyktowanym po wcześniejszym zagraniu ręką w polu karnym jednego z defensorów Łagiszy.Tuż przed przerwą w 42min gospodarze zdobywają gola za sprawą ponownie Zimoląga który z rzutu wolnego strzałem w środek bramki z okolicy pola karnege pokonał Dominika Lorka.Bramkarz AKS-u który jak sam przyznał po meczu mógł a nawet powinien ten strzał obronić.Po przerwie niwczanie ruszyli zdecydowanie do ataków ataków i odrabiania strat.Na efekt nie czekaliśmy długo bowiem w 47min i 50min będącym w dzisiejszym dniu wybornej formie Jaworski zdobywa dwa gole tym samym wyprowadzając zieloną koniczynkę na prowadzenie.Po tym golu niwczanie nie co się cofneli i liczyli na szybkie wyprowadzenie kontry.Gospodarze atakowali jednak za dużo z tego nie wynikało bo ich ataki były dobrze rozbijane przez defensorów z Niwki, Sosnowiczanie za to mieli dwie dogodne sytuacje jednak brakowało precyzji w oddawanym strzale przez Michała Kalwasińskiego Bartłomieja Slufcika.Doskonała sytuacje miał również wprowadzony po godzinie gry Mateusz Laser jednak futbolówką po jego strzale znalazła się na słupku bramki gospodarzy.Na 2:4 dla niwczan w 86min podwyższył ,,Jawor" pokonując wysoko grającego golkipera miejscowych strzałem z ponad 30m !!! Gospodarze nie mający nic do stracenia ruszyli do kolejnych ataków na bramkę Lorka czego efektem była bramką kontaktowa Rosochackiego w 90min która jak sie później okazało była ostatnia bramką w tym meczu.Chwile wcześniej a dokładnie w 88minucie na boisku debiutował w szeregach niwczan grający kierownik AKS-u 1917 Krystian Jawień!!!.Mecz kończy się bardzo ważnym zwycięstwem podopiecznych trenera Strzelca 3:4.Na słowa uznania w tym nie zasługuje tylko strzelec 4 bramek Bartosz Jaworski ale jak i cały zespół który walczył cały mecz o to by moglibyśmy po meczu cieszyć się z upragnionych trzech punktów.Kolejny mecz biało-zieloni rozegrają za tydzień 10 października na własnym obiekcie bedą podejmować zespół KP Preczów.Do zespołu najprawdopodobniej juz na ten mecz wrócą zawodnicy po ubiegłotygodniowych urazach jak i nasz ,,wojak" Łukasz Bakiera który wrócił z dwu tygodniowego przeszkolenia w wojsku.Do treningów od wtorku wraca również Mariusz Korepta po miesiecznej przerwie spowodowanej kontuzji naderwania łydki.Był będzie jest Niwecki AKS!!! Jedziemy dalej!!!Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu z Łagiszą ich autorem jest Michał Cicio.

Po meczu powiedzieli :

Grzegorz Strzelec (trener AKS-u) Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Wygrywamy po dobrej grze całej drużyny. Na wyróżnienie zasługuje zdobywca 4 bramek - Jaworski. W najbliższym tygodniu zaczynają wracać rekonwalescenci i powinno być już tylko lepiej.

Bartosz Jaworski (strzelec 4 goli w tym meczu)
Pomimo dużych braków kadrowych udało nam się stworzyć kolektyw i ograć faworyta w tym spotkaniu na ich własnym boisku. Szacunek dla chłopaków za to ile zdrowia zostawili na boisku. Udowodniliśmy sobie, że należy podejmować walkę w każdych okolicznościach.

Marek Rajmund (prezes SKS Łagisza):

Nawet nieźle weszliśmy w ten mecz, gdyż w 11 minucie zdobywamy bramkę, kiedy to po rzucie rożnym wykonywanym przez Ząbka, Zimoląg głową wyprowadza nas na prowadzenie. Niestety 7 minut później goście wyrównują po kontrowersyjnym rzucie karnym. Gra w pierwszej połowie jest wyrównana, ale popełniamy dużo błędów, na szczęście bez konsekwencji. Na 3 minuty przed przerwą wychodzimy na prowadzenie po uderzeniu Zimoląga z rzutu wolnego. Po przerwie wyszły dwie odmienione drużyny. Niwka potrafiła bezlitośnie wykorzystać nasze kardynalne błędy indywidualne w obronie i strzelić nam po profesorsku 3 bramki, a my nie potrafiliśmy oddać celnego strzału na bramkę, stworzyć klarowną sytuację bramkową, sklecić akcję ofensywną. No i te błędy w obronie. W pewien sposób nasz honor uratował najstarszy zawodnik na boisku Rafał Rosochacki, który pokazał naszej młodzieży, jak należy strzelać bramki. Szkoda tylko, że to było w 90 minucie i nie daliśmy rady już zremisować. Gratuluję "mojej" Niwce zwycięstwa i życzę gry w wyższej klasie rozgrywkowej, gdyż swoją historią na to zasługują. Pisze mojej, bo 14 lat gry w tym klubie na szczeblu trzeciej ligi, to kawał życia i sercem zawsze będę za Niwką. A moją drużynę pragnę pochwalić za ambicję, bo chcieli, ale coś siedzi w głowie i nie potrafią pokazać na meczu tego, co pokazują na treningach.

2020-10-03 15:00