2020-10-19 13:31  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

W STRUGACH DESZCZU ULEGAMY W PSARACH 3:2

3

:

2

Niwczanie udali się do Psar w celu utrzymania zwycięskiej passy.
Niestety część z Nich "nie dojechała na ten mecz" i po wielu słabych zagraniach, niecelnych podaniach i grze na alibi, bardziej konkretni i dokładni gospodarze wyszli na prowadzenie 2 - 0.
Ataki AKS-u przyniosły rezultat dopiero przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, gdy wreszcie na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Michał Kalwasinski . Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła do bramki gospodarzy. Podczas przerwy w szatni AKS-u musiała zapanować napięta atmosfera gdyż niwczanie od początku drugiej połowy przystąpili do gry ofensywnej i ataków.
Ale to gospodarze znowu byli bardziej konkretni i po kontrze i błędzie jednego z naszych obrońców podwyższyli prowadzenie na 3-1. Ataki AKS-u jednak też przyniosły rezultat i po bardzo ładnej zespołowej akcji bramkę kontaktową zdobył nasz kapitan Łukasz Czajkowski  (druga bramka w sezonie). W tej części gry należy doliczyć jeszcze strzał w słupek Bartosza Jaworskiego w sutuacji sam na sam i nieuznaną bramkę po problematycznym spalonym Mariusza Korepty. Wyrównanie było więc w zasięgu ręki, aż do czasu gdy czerwona kartką zobaczył nasz napastnik Bartosz Jaworski. W rezultacie musiał opuścić boisko osłabiając zespół.
Ambitnie grający niwczanie dalej próbowali wyrównać, ale mający przewagę jednego zawodnika gospodarze mieli ułatwione zadanie i nie dali sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa.
Należy też dodać że mecz toczył się w zimnie i przy ciągle padającym deszczu, a także bez udziału kibiców z uwagi na ograniczenia Covidowe.

Grzegorz Strzelec (trener AKS-u): Zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Pierwszą połowę kompletnie przespaliśmy, jednak bramka kontaktowa w 45 minucie dała nam nadzieję na korzystny wynik. Przy stanie 3-2 koło 80 minuty dostajemy czerwona kartkę i jest po herbacie. Podsumowując, mecz mógł się zakończyć równie dobrze wysoką wygraną gospodarzy jak również remisem. Taki urok piłki. (https://lokalnapilka1.futbolowo.pl