2020-11-25 06:14  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

KS GÓRNIK SOSNOWIEC

1

:

3

W meczu derbowym z Górnikiem Sosnowiec gracze zielonej koniczynki ulegli na własnym stadionie podopiecznym trenera Bartosza Mizi 1:3(0:1).Do przerwy po wyrównanej grze obydwóch zespołów goście jednak po bramce w 20min Igora Flaka prowadzili przy Orląt Lwowskich 0:1.Po przerwie niwczanie zagrali nie co lepiej w ofensywie i ruszyli do ataku.Niestety w 52 min przydarzył sie im błąd w kryciu przy rzucie rożnym egzekwowanym przez gości co wykorzystali skrzętnie za sprawą Mateusza Wiatra który z bliskiej odległości pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza niwczan Dominika Lorka.W kolejnych minutach meczu to niwczanie prowadzili gre spychając gości do mocnej defensywy.W szeregach niwczan 100% sytuacji bramkowy nie wykorzystali m.in. Mariusz Korepta,Bartłomiej Slufcik oraz Karol Słomski.Minimalnie z dystansu chybili Łukasz Bakiera oraz Piotr Wolny.W 75min nasi graczy zdobywaja w końcu gola kontaktowego a jego autorem był Dawid Łoboda.Do końca meczu bardziej otwarci biało-zieloni usiłują zdobyć kolejnego gola dajacego co najmniej remis.Czasu na zdobycie tego gola niestety brakło podopiecznym Grzegorza Strzelca choć okazje były.A co najgorsze w ostatniej akcji meczu niwczanie tracą trzeciego gola po fatalnym wyprowadzeniu futbolówki z własnej polowy przez jednego z niweckich defensorów co wykorzystał zawodnik gości Mateusz Wiatr i w sytuacji sam na sam z Lorkiem ustalił tym samym wynik tego spotkania.

2020-11-21 13:00