2021-02-25 22:20  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

PEWNA WYGRANA AKS-U 1917 W SZOPIENICACH !!!

Kolejny mecz kontrolny w okresie przygotowawczym rozegrała drużyna zielonej koniczynki tym razem na boisku ze sztuczna trawą  w Szopienicach, pokonała będąc  zdecydowanie lepszym zespołem w tym pojedynku kontrolnym  zespół FC Katowice.Od początku mecz przebiegał pod dyktando AKS i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0 dla biało-zielonych, po bramkach zdobytych przez Dawida Łobode i Tomasza Jedynaka. Można powiedzieć, że było to tylko 2-0, ponieważ sędzia nie uznał po minimalnym spalonym bramki Jedynaka i jeszcze po sytuacji sam na sam ten sam zawodnik trafił w słupek.
Widać więc że piłka w polu karnym szuka Tomka i ten na pewno w lidze będzie wiedział co z nią zrobić. W tej części gry groźne strzały jeszcze oddali Łoboda, Korepta i Juszczyk.Dwubramkowe prowadzenie do przerwy było zarazem najmniejszym wymiarem kary dla niżej notowanego rywala z Katowic. Z przyczyn zdrowotno - zawodowych nie mogli wystąpić w tym sparingu Bakiera, Sobczyk i Lorek
W drugiej połowie trener Grzegorz Strzelec dał szanse zagrać wszystkim zawodnikom z ławki rezerwowej a na boisku tym samym pojawiło się 7 nowych zawodników. W tej części gry Niwczanie również przeważali i udowodnili to kolejną bramka strzeloną z pola karnego przez Piotra Wolnego.
Szanse na podwyższenie wyniku w drugich trzech kwadransach mieli również wracający do gry po kontuzji wychowanek niweckiego klubu Artur Kmiecik oraz Bartłomiej Ślufcik. Groźne strzały z dystansu oddawali równiez w tej odsłonie m.in zawodnicy testowani choć bramkarz gospodarzy nie dał sie pokonać parując trzykrotnie futbolówkę na rzut rożny.
Kolejny sparing rozegramy 6 marca i przeciwnikiem będzie drużyna juniorów AKS 2020 Górnik Niwka Sosnowiec.