2021-03-06 19:42  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

PEWNA WYGRANA Z JUNIORAMI AKS 2020 NIWKA 3:0

W dzisiejszym meczu kontrolnym rozegranym na Stadionie Ludowym (sztuczna trawa) podopieczni Grzegorza Strzelca pokonali bez większych problemów zespół juniorów AKS-u 2020 Niwka prowadzonych przez duet trenerski S.Knap-P.Wybański 3:0(2:0).Do przerwy doświadczona drużyna zielonej koniczynki prowadziła 2:0 po bramkach Daniela Sobczyka (dobitka z bliskiej odległosci po strzale  Dawida Łobody) oraz Piotra Wolnego (asysta Artur Kmiecik).W przerwie trener biało-zielonych dokonał 5 zmian co nie wpłynęło na jakość gry niwczan w drugich trzech kwadransach a co najważniejsze niwczanie zdobyli kolejnego gola którego autorem był Łukasz Czajkowski który uderzeniem głową z ok 3m pokonał bramkarza niweckiej młodzieży.Przy tym golu asystował Łukasz Bakiera który idealnie obsłużył naszego środkowego obrońce centą z rzutu wolnego wykonywanego z bocznej strefy boiska.Szanse na podwyższenie wyniku mieli jeszcze M.Korepta (strzał jego zatrzymał się na słupku bramki AKS 2020) oraz Bartłomiej Slufcik który nieczysto uderzył z bliskiej odległości w dogodnej sytuacji bramkowej...

Za tydzień niwczanie rozegrają ostatni test mecz w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej tym razem nasi gracze na stadionie w Niwce podejmą czwartą siłę tyskiej A-klasy zespół LKS Woszczyce (Orzesze).