2021-04-26 08:20  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

NIESKUTECZNY AKS SKROMNIE WYGRYWA U SIEBIE!!!

LKS JEDNOŚĆ STRZYŻOWICE

1

:

0

Niwczanie na inauguracje rundy wiosennej sezonu 2020/21 zmierzyli się na własnym stadionie z zespołem Jedności Strzyżowice.Mecz ten podopieczni trenera Strzelca z przebiegu spotkania wygrali zasłużenie lecz skromnie tylko 1:0 zdobywając gola dopiero 81 minucie za sprawą wprowadzonego na drugie trzy kwadranse Artura Kmiecika który skrzętnie wykorzystał błąd w rozegraniu defensywy gości.Co do przebiegu meczu to niwczanie grający dziś na czarno-biało byli w większości w posiadaniu futbolówki goście nastawili się na grę przede wszystkim z kontrataku.Zawodnicy zielonej koniczynki te spotkanie powinni zamknąć już w pierwszej połowie jednak razili skutecznością.100% sytuacje sam na sam nie wykorzystali m.in Artur Kujon debiutujący w barwach AKS-u oraz Dawid Łoboda.Goście dopiero pod koniec pierwszej połowy odpowiedzieli groźnym strzałem za pola karnego który wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Bartosza Merde.W drugiej połowie dogodnych sytuacji bramkowych po podaniach Łukasza Bakiery oraz Mariusza Korepty nie wykorzystali dwukrotnie Piotr Wolny oraz Łukasz Czajkowski.Spotkanie kończy się skromnym zwycięstwem zielonej koniczynki ale co najważniejsze dopisujemy sobie ważne 3pkt które pozwoliły nam po tej kolejce opuścić strefę spadkową.Przed niwczanami zapowiada się ciężki weekend majowy bowiem już 1 maja o g.11 zmierzą się na wyjeździe z zespołem KS Gmina Psary ( 5 lokata w tabeli) natomiast dwa dni później 3 maja w poniedziałek rozegrają derbowe spotkanie w wiceliderem tabeli Czarnymi Sosnowiec.Przypominamy że mecze te odbędą się bez udziału publiczności ;) :) z powodu obostrzeń Covidowych.