2021-05-09 16:31  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

2

:

2

93' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA
93' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JUSZCZYK
80' RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA NABIL BOUKARCH
76' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC ŁUKASZ BAKIERA
75' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JEDYNAK MARIUSZ KOREPTA
71' RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA KAMIL RACZYŃSKI
67' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARCIN GAJÓWKA
66' RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA AYOUB CHARDAL
59' RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA KACPER SOBIERAJSKI
57' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARCIN GAJÓWKA
32' RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA DAMIAN KOŚCIELNY

Po dwóch majówkowych przegranych meczach Niwczanie zaczęli mecz z dużym zaangażowaniem i zaciekle walczyli na całym boisku. Nie było może jednoznacznych 100% sytuacji, ale zagrożenie stwarzali Piotr Wolny i ponownie debiutujący w drużynie AKS Tomasz Jedynak.
Gospodarze też próbowali groźnie atakować. Mecz stał się bardzo zacięty, co kontuzjami przypłacili kapitan Biało-Zielonych Łukasz Czajkowski, a pod koniec pierwszej połowy także Łukasz Szałyga.
Z tej części gry warto odnotować dobre wejście w pole karne Wolnego, którego w polu karnym interweniujący obrońca zamiast w piłkę trafił w kostkę. Gwizdek sędziego jednak milczał.
Druga połowa rozpoczęła się od kontuzji kolejnego zawodnika AKS Artura Kujona.
Zawodnicy RKS przyspieszyli wówczas grę i przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków.
Efektem był błąd w 57 minucie bardzo dobrze grającego do tej pory (jak i później) Tomasza Juszczyka i Sobierajski trafił z bliska nie do obrony pod samą poprzeczkę .
W 65 minucie gospodarze poszli za ciosem ostro bita piłka odbiła się od niefortunnie interweniującego Kmiecika i wpadła do bramki obok zaskoczonego w tej sytuacji Bartosza Merdy
Na domiar złego kilka minut później, drugą żółtą kartkę zobaczył za faul zastępujący Czaja, Gajówka.
Gospodarze mając przewagę jednego zawodnika, próbowali dobić przeciwnika kilkakrotnie groźnie atakując i strzelając.
Gdy się to nie udało zaczęli grać na czas. Niwczanie jednak dalej zaciekle walczyli i w 85 minucie Jedynak z pół woleja huknął z 35 metrów w samo okienko.
W jednej z kolejnych akcji ostro zacentrował Łoboda i Jedynak o włos szczupakiem nie doszedł do główki. Za chwilę zaś strzał Kmiecika z ostrego konta minął spojenie słupka z poprzeczka.
Wtedy sędzia pokazał, że dolicza 3 min i bramkarz na ile mógł opóźniał wznowienie gry.
Po wybiciu jednak Biało-Zieloni przejęli piłkę i zaatakowali. Tuż za narożnikiem pola karnego został sfaulowany jeden z nich.
Z trybun niosło się gromkie AKS, AKS AKS (wszak cały zarząd pełniący swe obowiązki służbowe to również wierni kibice), w pole karne idzie nawet Merda. Do piłki podszedł niemogący się wcześniej wstrzelić Mariusz Korepta. Strzela może nie cała siłą, ale ostro rogalem, parę głów się schyla, a piłka ląduje w siatce obok zaskoczonego bramkarza gospodarzy
Zawodnicy i Kibice oraz AKS wraz z Prezesem eksplodują z radości a strzelec bramki wraz z resztą drużyny trafiają w ich ramiona.
Sędzia kończy mecz.
Niwczanie w tym meczu pokazali charakter, ambicje i wolę walki. I osiągnęli zasłużony remis. Ten punkt w końcowym rozrachunku może być bardzo cenny.
Zwłaszcza, że przetrzebiony kontuzjami po tym meczu AKS w środę czeka kolejny ciężki mecz z liderem serie A CKS Czeladź. Szkoda tylko że restrykcje cowidowe dla kibiców kończą się 15 maja.

2021-05-08 17:00