2021-05-24 10:10  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

UKS PRZEMSZA DĄBROWA GÓRNICZA

3

:

1

90' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC ŁUKASZ BAKIERA
76' UKS PRZEMSZA DĄBROWA GÓRNICZA MARIUSZ CZAJKA
70' UKS PRZEMSZA DĄBROWA GÓRNICZA PAWEŁ TOMCZYK
53' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC DANIEL SOBCZYK ARTUR KMIECIK
51' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC ŁUKASZ BAKIERA GRZEGORZ FIGURA
45'+2 AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JEDYNAK
19' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JEDYNAK MARIUSZ KOREPTA

Po porannych ulewach przed meczem z Przemszą zaświeciło słońce. Kibice liczyli też, że zaświeciło ono dla BIAŁO-ZIELONYCH.
W meczu w końcu mogli wystąpić nieobecni w poprzednich spotkaniach Czajkowski, Wolny oraz Sobczyk i to bez wątpienia wpłynęło na grę AKS. Niwczanie od początku ruszyli do ataków i raz za razem zagrażali drużynie gości.
W 19 minucie w końcu kibiców uradował Tomek Jedynak .
To, że do przerwy było tylko 1 - 0 goście mogą zawdzięczać tylko gorszej skuteczności gospodarzy, o czym może świadczyć koronkowa akcja złożona z 6 podań, po których oko w oko z bramkarzem stanął Łukasz Bakiera. Jednak zamiast strzelać, próbował wyłożyć piłkę Wolnemu, którą przeciął obrońca i piłka minimalnie minęła słupek. Co się nie udało w tej akcji udało się w 51 minucie kiedy Łukasz już nie kombinował i po minięciu kilku przeciwników strzelił nie do obrony.
Niwczanie nie osiedli na laurach i 4 minuty po tym 3 bramkę dołożył, najlepszy tego dnia zawodnik AKS Daniel Sobczyk.
Ci, którzy liczyli na to, że zawodnicy Przemszy pogodzą się z przegraną srogo się zawiedli. Goście bowiem przystąpili do zdecydowanych ataków i uwiecznili to w 68 minucie.
Potem w jednej z kolejnych akcji piłka zatrzymała się na poprzeczce. Kibice też obawiali się by nie powtórzyła się sytuacja z poprzednich meczy kiedy to około 75-80 minuty Niwczanom "odcinało prąd" i tracili seryjnie bramki.
To jednak nie powtórzyło się w tym meczu i zawodnicy AKS nie dali się więcej zaskoczyć i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć wraz z kibicami.
Za tydzień Niwczanie będą gościć na stadionie przy ul. Orląt Lwowskich drużynę SKS "Łagisza".

Łukasz Bakiera;
Witam na początku chciałbym podziękować chłopakom z drużyny bo ten mecz kosztował nas dużo sił, wiedzieliśmy ze ostatnie kolejki nie były dla nas udane więc chcieliśmy się zrehabilitować na swoim boisku dobrym wynikiem dla kibiców i przedewszystkim dla samych siebie. I to się udało że tego dnia byliśmy skuteczni i mieliśmy pomysł na grę, czego efektem było strzelenie 3 bramek. Teraz czeka nas ciężki mecz z Łagisza na który zapraszam wszystkich kibiców

2021-05-22 17:00