2021-06-13 20:30  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

REMIS W TUCZNAWIE

REMIS W TUCZNAWIE
Herb klubu UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA
Herb klubu AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA

vs

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

2

:

2

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
85' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA KRYSTIAN BIAŁKOWSKI
78' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTŁOMIEJ ŚLUFCIK TOMASZ JUSZCZYK
57' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA IGOR PACHA
56' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JUSZCZYK MARIUSZ KOREPTA
35' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA MARIUSZ DZIACKO
30' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA ADRIAN MACIĄŻEK
21' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA CEZARY WRÓBEL
W sobotnie popołudnie drużyna AKS 1917 NIWKA po bardzo dobrym meczu zremisowała z drużyną UKS Zagłębiak Tucznawa.Niwczanie rozpoczęli ten mecz od zdecydowanych ataków, w których dwukrotnie szanse z prawej strony miał Tomek Juszczyk.Gospodarze próbowali kontrować i jedna z tych kontr w 31 minucie przyniosła im prowadzenie, które nie załamało Naszych piłkarzy.AKS dalej atakował odsłaniając się w obronie. Czego skutkiem były dwie akcje gospodarzy w końcówce pierwszej i w początkowych minutach drugiej połowy, kiedy to napastnik z Tucznawy dwukrotnie stawał oko w oko z Naszym bramkarzem.Jednak Bartek Merda nie dał się zaskoczyć wychodząc zwycięsko z tych pojedynków.
W 56 minucie padł gol wyrównujący. Z rzutu rożnego piłkę idealnie dorzucił Mariusz Korepta, a Tomek Juszczyk głową z bliska skierował ją do bramki.
W jednej z kolejnych akcji Łukasz Czajkowski strzela z półwoleja. Piłka trafia w wewnętrzną stronę słupka i ku rozpaczy kibiców Biało-Zielonych, wychodzi w pole.
Co nie udało się w tej akcji udało się w 78 minucie, kiedy to idealną wrzutkę Tomasza Juszczyka z prawej strony strzałem głową wykorzystał Bartek Ślufcik, który kilka minut wcześniej zastąpił nie mogącego ostatnio się ,,wstrzelić'' Tomka Jedynaka.
Ten sam zawodnik mógł dobić gospodarzy, ale z bliskiej odległości źle obliczył tor piłki i strzelając z całej siły przeniósł ją nad poprzeczką.Natomiast strzały z dystansu Korepty oraz Wolnego mijały minimalnie cel.
Niewykorzystanie tej sytuacji zemściło się w 86 minucie, kiedy to na chytry strzał po ziemi zdecydował się zawodnik gospodarzy i Nasz bramkarz nie zdołał wybić piłki, która po jego palcach trafiła w prawy róg bramki.
W końcówce spotkania swoją szanse miał jeszcze Daniel Sobczyk którego piękny strzał "rogalem" zmierzał w samo okienko wstrzymując oddech zgromadzonych kibiców AKS-u.
Lecz w ostatnim momencie bramkarz gospodarzy sparował uderzenie końcówkami palców na róg.
Mecz więc zakończył się remisem, który nie krzywdzi żadnej z drużyn i pozwolił Niwczanom zachować 2 punktową przewagę nad zespołem Tucznawy, co może mieć wielkie znaczenie na koniec sezonu.
Kolejny mecz czeka Nas już w środę 16 czerwca o godz. 18. Niwczanie na własnym stadionie przy ul. Orląt Lwowskich będą podejmować zespół MKS Poręba. Kibiców serdecznie zapraszamy!!!

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2021-06-12 17:00
Gospodarze:
UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA
Goście:
AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

Ławka rezerwowych:

KRYSTIAN JAWIEŃ