2021-06-17 12:39  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

MKS PORĘBA

2

:

0

87' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA
81' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA ŁUKASZ BAKIERA
76' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARCIN GAJÓWKA
5' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JUSZCZYK MARIUSZ KOREPTA

W środowe popołudnie zawodnicy AKS 1917 NIWKA  odnieśli 4 zwycięstwo w serii 6 meczów bez porażki.Tym razem gracze zielonej na własnym stadionie pokonali ambitnie grającą drużynę MKS-u Porębe 2:0(1:0)
Do przerwy Niwczanie mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu futbolówki jednak większość ostatnich podań były nie celne lub nasi zawodnicy byli łapani w pułapki ofsajdowe przyjezdnych.
Zaczęło się  jednak od szybko strzelonej bramki w 5 min. przez Tomasza Juszczyka który ładnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości.
W dalszej części pierwszej połowy okazje do strzelenia bramki dla podopiecznych Grzegorza Strzelca mieli m. in. Tomasza Jedynak, Łukasz Bakiera (poprzeczka) oraz Mariusz Korepta.
Drugiej bramki jednak nie udało się strzelić już w tej odsłonie.
Druga połowa zaczęła się podobnie. Ostro strzelali ponownie Mariusz Korepta oraz Artur Kujon, a niezły lob Łukasza Bakiery wyłapał bramkarz.Sytuacje w drugich trzech kwadransach na strzelenie gola miał także wprowadzony w drugiej odsłonie Bartłomiej Ślufcik który dwukrotnie nie czysto trafiał w futbolówkę w sytuacjach bramkowych w polu karnym.
Goście natomiast coraz  śmielej  kontratakowali na bramke Bartosza Merdy przez co atmosfera z każdą minutą stawała się nerwowa w szeregach niwczan a była ona spowodowana przede wszystkim słabą skutecznością niweckich zawodników w naprawde dogodnych sytuacjach.
Jednak nasz cały blok defensywny w tym meczu pewnie wykonywał swoją robote i nie dopuścił do utraty gola w tym dniu.
W 81 min. zgromadzonych na stadionie niweckich kibiców uspokoił strzelając piękną bramkę z 20m Mariusz Korepta tym samym ustaląjąc wyni tego spotkania.
W sobotę Niwczanie jadą podtrzymać dobrą passę do Kroczyc.
AKS 1917 NIWKA zajmuje obecnie 8 miejsce ale wyższe pozycje są nadal w zasięgu.

2021-06-16 18:00