2021-06-29 07:22  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

LKS PROMIEŃ STRZEMIESZYCE MAŁE

8

:

1

86' LKS PROMIEŃ STRZEMIESZYCE MAŁE EMIL PIĄTEK
77' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA TOMASZ JEDYNAK
66' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JEDYNAK ARTUR KUJON
63' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JEDYNAK MATEUSZ ŚLĘZAK
43' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA ŁUKASZ BAKIERA
41' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC DANIEL SOBCZYK MARIUSZ KOREPTA
29' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC DANIEL SOBCZYK ŁUKASZ BAKIERA
13' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTŁOMIEJ ŚLUFCIK TOMASZ JEDYNAK
2' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TOMASZ JEDYNAK

W przedostatnim meczu ligowym w Sosnowieckiej a-klasie zarazem ostatnim meczu na własnym obiekcie w sezonie 2020/21 gracze zielonej koniczynki pokonali zdecydowanie autsajdera ligowej tabeli Promień Strzemieszyce 8:1(5:0) Ostre strzelanie w tym meczu napoczął już 2 minucie Tomasz Jedynak który z bliskiej odległości po zamieszaniu w polu karnym pokonał bramkarza gości.W 13minucie strzelec pierwszego gola dla niwczan idealnie obsługuje kończącego po tym sezonie swoją przygodę z futbolem Bartłomieja Ślufcika który precyzyjnym strzałem z 10m lokuje piłke w siatce i mamy 2:0.Trzecią i czwarta bramkę w 29 ,41 minucie zdobywa Daniel Sobczyk który po podaniach prostopadłych Łukasza Bakiery oraz Mariusza Korepty w sytuacjach sam na sam nie dał zadnych szans bramkarzowi przyjezdnych.Wynik meczu na 5:0 w pierwszych trzech kwadransach w 43 minucie ustala Korepta po dwójkowej akcji z Bakierą.Sytuacje bramkowej w tej odłonie zaprzepaścili jeszcze m.in Ślufcik Jedynak oraz Łukasz Szałyga. W przerwie meczu niwczan Grzegorz Strzelec dokonał kilka zmian dając kolejną szanse gry w naszych barwach m.in  52-letniemu bramkarzowi Jackowi Korneckiemu.Cofnięty bardzo głęboko cały mecz zespół ze Strzemieszyc szóstego gola traci 63 minucie za sprawą Tomasza Jedynaka który skorzystał skrzętnie z dobrego podania wprowadzonego na boisko w 44 minucie Mateusza Ślęzaka.Trzy minuty później było już 7:0.Trzeciego gola w tym meczu zdobywa Jedynak tym sam kompletując swojego pierwszego hatricka w barwach Niweckiego klubu finalizując rajd lewą stroną Artura Kujona który po minięciu trzech graczy gości wyłożył idealnie futbolówkę naszej ,,Jedynce".W 77 minucie mamy juz 8:0 po akcji dwójkowej Jedynak -Korepta ten drugi pokonuje Gasika i zdobywa tym samym ostatnia bramkę w tym meczu dla graczy zielonej koniczynki.Zespół Promienia było stać tylko w ty jednostronnym meczu na jedno trafienie 86 minucie. Gola honorowego dla ambitnie grąjacych przyjezdnych zdobył Emil Piątek.Mecz kończy się pewnym i zdecydowanym zwycięstwem Niwczan 8:1 mogło być wyżej ale nie ma co wybrzydzać .. bo szanse na kolejne trafienia w drugiej odsłonie również były m.in Artura Kujona czy Tomasza Juszczyka.

W sobotę 3 lipca o godz. 17 na stadionie przy Braci Mieroszewskich kończymy sezon WIELKIM DERBOWYM widowiskiem z KS GÓRNIK SOSNOWIEC.