2021-09-13 11:12  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

2

:

3

90'+1 UKS PRZEMSZA DĄBROWA GÓRNICZA ADRIAN PIĄTEK
90'+1 AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC PATRYK KRZANOWSKI
87' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTOSZ MERDA
87' UKS PRZEMSZA DĄBROWA GÓRNICZA MARIUSZ CZAJKA
69' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC ŁUKASZ BAKIERA
68' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC IGOR JĘDRZEJCZAK
68' UKS PRZEMSZA DĄBROWA GÓRNICZA DAWID STOCHEL
62' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC RADOSŁAW GŁADECKI PAWEŁ LORENCKI
52' UKS PRZEMSZA DĄBROWA GÓRNICZA MAREK AMBROZIK
30' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC IGOR JĘDRZEJCZAK

W sobotnie południe AKS 1917 NIWKA odniósł w końcu zasłużone zwycięstwo, mimo iż drużyna z Okradzionowa nie należy do łatwych przeciwników.
Niwczanie od samego początku starali się przejąć inicjatywę. Raz za razem szły ataki napędzane z bocznych rejonów przez Radosława Gładeckiego ustawionego tym razem na prawym skrzydle, a z drugiej strony przez Bartłomieja Paliana.
Z przodu zaś próbował ukłuć rywala Łukasz Szałyga. W środku rządzili Łukasz Bakiera, Piotr Wolny i Igor Jędrzejczak.
I to Igor pierwszy zaskoczył gospodarzy w 30 minucie strzałem "stadiony świata" z 30 metrów w samo okienko. W drugiej połowie kibice AKS liczyli na udowodnienie przewagi swojej drużyny. Idealną szanse miał Łukasz Szałyga, który próbował przenieść piłkę nad bramkarzem gospodarzy lecz na Nasze nieszczęście piłka odbiła się tylko od poprzeczki.
Gospodarze też jednak pokazali że łatwo nie oddadzą pola. I w 53 minucie po rzucie wolnym, z którego uderzenie trafia w mur a odbita piłka wraca do przeciwnika, ten dobija piłkę z 20 metrów strzelając w róg, nie dając szans do obrony Naszemu Bartkowi Merdzie.
Zawodnicy AKS jednak szybko się otrząsnęli. W 60 minucie po dograniu od Pawła Lorenckiego z boku pola karnego piękną bramkę strzela Radosław Gładecki
Trzy minuty później w polu karnym faulowany jest Paweł Lorencki. Do piłki podszedł niezrażony niepowodzeniem w Psarach Łukasz Bakiera i tym razem bezbłędnie technicznie w lewy róg nie daje szans bramkarzowi Przemszy
Od tego momentu mecz się zaostrzył. Doszło też do wymiany idealnych sytuacji.
Na groźne akcje Piotra Wolnego oraz Radka Gładeckiego gospodarze odpowiedzieli poprzeczką po kolejnym stałym fragmencie. Do nich też należał ostatni akord meczu, gdyż w ostatnich minutach meczu, po kolejnym rzucie wolnym i rykoszecie zdobyli kontaktową bramkę na 2:3.
Zwycięstwa zasłużonego Niwczanie nie dali już sobie odebrać.
Należy też odnotować, że cały mecz biało zielonych zagrzewali do walki kibice AKS, którzy w liczbie ponad 20 osób rządzili w Okradzionowie.
Za tydzień Naszych zawodników czeka kolejny wyjazd do Dąbrowy Górniczej. 18.09 o godzinie 11:00 AKS 1917 Niwka zmierzy się z drużyną RKS Zagłębie D.G.

Trener niwczan Piotr Wybański:
Cieszy bardzo zwycięstwo. Uważam, że jak najbardziej zasłużone. Kontrolowaliśmy mecz i tworzyliśmy sytuacje, dzięki temu zgarniamy 3 punkty. Z postawy zespołu jestem zadowolony, z każdym meczem organizacja gry wygląda lepiej i zawodnicy rozumieją się coraz lepiej. Jestem optymistą przed kolejnymi meczami i liczę, że będziemy stawiać czoła kolejnym rywalom."

2021-09-11 11:00