2021-10-03 10:23  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

NIWCZANIE DEMOLUJĄ U SIEBIE TUCZNAWE 7:1

UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA

7

:

1

88' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA TOMASZ JUSZCZYK
70' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA
66' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA KAROL SOCHA
66' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA KAROL CIESIELSKI
66' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC JAKUB ROMAŃSKI
63' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC JAKUB SZYMCZYK
51' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC ŁUKASZ BAKIERA
44' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTŁOMIEJ PALIAN GRZEGORZ FIGURA
35' UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA TOMASZ JUSZCZYK
34' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC RADOSŁAW GŁADECKI
16' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC IGOR JĘDRZEJCZAK BARTŁOMIEJ PALIAN
14' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTŁOMIEJ PALIAN PIOTR WOLNY
Wczorajszy dzień był wspaniałym świętem serca i piłki na Niwce.
Jak już informowaliśmy Nasi wspaniali kibice i klub AKS 1917 NIWKA, zorganizowali wspólną akcję zbiórki pieniężnej na pomoc i leczenie naszej nowej i wspaniałej kibicce Kornelii Wach
Do całej sytuacji dostosowali się też piłkarze, którzy urządzili ostre strzelanie.
Od samego początku Niwczanie posiadali zdecydowana przewagę i szybko ją udowodnili dwoma bramkami. Pierwszą w 14 minucie Bartka Paliana i drugą w 16 minucie strzałem z 25 m. w samo okienko uzyskał Igor Jędrzejczak.
W pierwszej połowie kolejne bramki strzelili jeszcze w 33 m. Radosław Gładecki oraz 44 minucie ponownie Bartłomiej Palian.
W drugiej połowie "stara gwardia" nie chciała być gorsza i do strzelców bramek w 52 m. dołączył Łukasz Bakiera, który nie chcąc być gorszy od Igora nie mniej pięknym "rogalem" z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza gości.
W 69 m. pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił "młody" Jakub Szymczyk. Natomiast w 72 m. ponownie Jakub wywalczył rzut karny będąc faulowany w polu karnym, który na bramkę zamienił Mariusz Korepta.
W końcówce meczu honorową bramkę dla gości zdobył reprezentujący w poprzednim sezonie AKS Tomasz Juszczyk, który też strzałem nie do obrony trafił w samo okienko.
Wyniki zbiórki przedstawiliśmy wczoraj ale przypomnimy tutaj że Nasi kibice zebrali do puszki 530 zł, a zarząd klubu podjął decyzję o przekazaniu w formie darowizny na leczenie i rehabilitację Kornelki dodatkowej kwoty 500 zł.
Już dzisiaj informujemy też, że wczorajsza zbiórka była pierwszą, ale nie ostatnią i kolejne zbiórki na pomoc dla Kornelki będziemy prowadzić na kolejnych meczach.
Przypominamy strony na których można wspierać Naszą małą Niwczankę  Kornelię  :
CAŁA NIWKA ZAWSZE RAZEM

Trener niwczan Piotr Wybański ;
Jestem zadowolony z kolejnego zwycięstwa i pierwszych trzech punktów przed własną publicznością. Na pewno pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia jeżeli chodzi o realizację założeń taktycznych. Nie może być tak, że nie wszyscy chcą grać tak jak to sobie powiedzieliśmy w szatni. Moim zdaniem wynik pierwszej połowy o wiele lepszy od gry. Trafione zmiany zawodników po przerwie, praktycznie każda wnosiła coś nowego do naszej gry. Mamy szeroką kadrę i widać tą rywalizację na boisku. Ciężko będziemy pracować w tygodniu, aby w weekend pokazać co mamy najlepsze. Póki co jest dobrze i z niecierpliwością czekamy na następny mecz."