2021-10-03 10:32  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

ZWYCIĘSTWO DLA KORNELKI W DERBACH SOSNOWCA !!!

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

0

:

4

89' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA PAWEŁ LORENCKI
80' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTŁOMIEJ PALIAN SZYMON MATUSIK
77' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC DANIEL LIPKA MARIUSZ KOREPTA
74' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC BARTŁOMIEJ PALIAN
70' KS GÓRNIK SOSNOWIEC ADRIAN GRABOWSKI
57' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC JAKUB ROMAŃSKI
44' KS GÓRNIK SOSNOWIEC KAROL KNOCHOWSKI
28' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARIUSZ KOREPTA
23' KS GÓRNIK SOSNOWIEC IGOR FLAK

Jak przystało na derby, mecz zaczął się od ostrego i głośnego dopingu kibiców Niwki i Zagórza, który trwał przez całe spotkanie.
Do atmosfery derbów dostosowali się też piłkarze. Nikt nie odstawiał nogi, nie unikał starcia i pierwsza połowa była bardzo wyrównana.
Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść Górnicy, już w 5 min. po błędzie stopera AKS-u, oko w oko z Naszym bramkarzem Bartoszem Merdą stanął Łukasz Baran a jego strzał minimalnie minął spojenie słupka i poprzeczki. Niwczanie odpowiedzieli bardzo dobrym wejściem w pole karne Bartka Paliana w 17 min. i ostrym strzałem z rzutu wolnego Łukasza Bakiery. W tej części gry żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie.
Druga połowa zaczęła się od bardziej zdecydowanych ataków Niwczan. W 53 i 54 minucie ostro ale minimalnie niecelnie strzelali Łukasz Szałyga i Mariusz Korepta.
W 63 min. strzał głową Sebastiana Hepo też minął minimalnie słupek. Górnicy próbowali się zrewanżować ostrym strzałem w samo okienko ale piękną paradą Bartek Merda wybił piłkę na róg.
Od 65 min chęć przechylenia szali na korzyść biało-zielonych wzięli młodzi gniewni z Niwki. Dwa groźne wejścia w pole karne Jakuba Romańskiego udało się zatrzymać grającemu na stoperze Mariuszowi Ludwiczkowi. W 67 min Bartek Palian wszedł w pole karne i zamiast strzelać próbował dograć do Mariusza Korepty ale obrońcy Górnika w ostatniej chwili udało się wybić na róg.
W 74 minucie ponownie Bartek Palian wszedł w pole karne i tym razem nie podawał tylko strzelił pod poprzeczkę i było 1-0.
W 78 minucie sprytem w polu karnym wykazał się Daniel Lipka strzelając drugą bramkę. Sprytem też wykazał się ponownie Bartek Palian, który wyłuskał piłkę stoperowi Górnika i stanął naprzeciw bramkarza gospodarzy nie dając szansy do obrony.
W 85 min. koncert "młodych" wykończył "dyrygent" Mariusz Korepta, do którego w końcu dotarła piłka dośrodkowana z boku przez Pawła Lorenckiego i ten z pół woleja huknął w lewy róg nie do obrony.
Mecz zakończył się fajerwerkami kibiców Niwki, którzy w ten sposób chcieli uczcić prowadzoną ponownie wraz z kibicami z Zagórza i zawodnikami obu drużyn, zbiórkę na pomoc dla Kornelki Wach.
KS Górnik Sosnowiec oraz cała społeczność związana z Klubem, nie tylko dorzucili się do puszki, ale i przekazali na nasze licytacje kilka pamiątek związanych z Górnikiem Zagórze.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcje, w szczególności młodzieży z Akademii Górnika i zarządowi tego klubu za wspaniałe przyjęcie. Rozmowy Polaków o meczu trwały jeszcze długo po nim.