2022-01-29 19:18  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

NIWCZANIE W SPARINGU GROMIĄ GÓRNIKA WESOŁA 10:2

Niwczanie w pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2021/22 pokonali zdecydowanie lidera katowickiej B-klasy Górnika Wesoła 10:2 (3:2).Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały takiego końcowego wyniku bowiem to goście jako pierwsi objęli prowadzenie po dobrej ambitnej grze w pierwszych minutach meczu.Bramka dla  gości jednak dobrze zadziałała na niwczan  którzy po nie mrawym poczatku zaczęli grać tak jak oczekują od nich tego niweccy działacze oraz wierni kibice którzy licznie w dniu dzisiejszym stawili się pod balonem na Stadionie Czarnych Sosnowiec przy Aleji Mireckiego.

Po dwóch golach Radosława Gładeckiego oraz jednego Mateusza Wybańskiego podopieczni trenerów Wybański - Knap wyszli na prowadzenie 3:1.Goscie w pierwszej odslonie odpowiedzieli jeszcze jedną bramką i wynik do przerwy wyglądał 3:2.Po przerwie gracze zielonej koniczynki udowodnili swoją wyższość nad przeciwnikiem grajacyego klasa niżej urządzając sobie  jednak festiwal strzelecki aplikując gościom z Mysłowic siedem bramek. A co jedna  to piękniejsza.. . Strzelanie w drugiej połowie napoczął Mariusz Korepta zdobywając dwa gole z dystansu i było 5:2. Kolejne gole zdobywali kolejno Paweł Lorencki, ponownie Mateusz Wybański, Kuba Romański x2 a wynik tego spotkania ustalił na 10:2 pięknym strzałem za pola karnego Artur Kmiecik.W zespole naszym w dniu dzisiejszym testowani byli dwóch bramkarzy którzy dali dużo do myślenia sternikom Niweckiego pokazujac się z bardzo dobrej strony!

W zespole niwczan zabrakło w tym spotkaniu z różnych powodów (kwarantanny kontuzje wyjazdy służbowe czy sprawy rodzinne) kilkunastu graczy zielonej koniczynki. W pierwszym teście zabrakło m.in solenizanta w dniu dzisiejszym Piotra Wolnego, S.Hepo,D. Wójcika, P.Krzanowskiego. J.Szymczyka, M. Gawła, B. Merdy, K. Trojanowskiego I. Jędrzejczaka oraz najlepszego strzelca w rundzie jesiennej Bartka Paliana.Na domiar tego na rozgrzewce kontuzji łydki doznał  Łukasz Bakiera.Miejmy nadzieję że uraz okaże się nie groźny i w kolejnym meczu kontrolnym zobaczymy Łukasza na zielonej murawie. Przy tylu brakach kadrowych w dniu dzisiejszym na ławce niwczan zasiadło tylko 3 graczy.. Za tydzień 5 lutego o g11 w Siemianowicach Śląskich rozegrają kolejny mecz kontrolnym tym razem przeciwnikiem będzie miejscowa Siemianowiczanka grająca obecnie w A-klasie Katowickiej.

SKŁAD AKS-U 1917

Zaw. Testowany(bramkarz) M. Ślusarczyk.,M.Gajówka,G.Figura,P.Lorencki ⚽M.Korepta ⚽⚽ D.Lipka, A.Kmiecik ⚽ J. Romański ⚽⚽R.Gładecki ⚽⚽M. Wybański ⚽⚽