2022-02-20 12:44  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

ULEGLI W SPARINGU Z NIWY BRUDZOWICE 0:2

Biało zieloni i w swoim czwartym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym ulegli zespołowi grającemu na codzień w lidze okręgowej Niwy Brudzowice 0:2(0:1).Pierwsze trzy kwadranse meczu to przede wszystkim gra obydwóch zespołów w środkowej strefie boiska.Oby dwa zespoły w pierwszej odsłonie stworzyły sobie po 3-4 sytuacje bramkowe jednak skuteczniejsi o tą jedną bramkę z początku meczu byli zawodnicy z Brudzowic wykorzystując źle ustawionego bloku defensywnego niwczan.W szeregach niwczan szanse na wyrówanie mieli m.in Palian (uderzenie w słupek) Gładecki oraz Wybański. Natomiast strzały z dystansu Korepty Lorenckiego oraz Krzanowskiego mijały nieznacznie cel.

Po przerwie niwczanie wyszli w nie co innym ustawieniu personalnym trener niwczan zmienił 6 zawodników A po 15 minutach kolejnych dwóch. Niwczanie w drugiej odsłonie stworzyli sobie też kilka sytuacji bramkowych najdogodniejszych nie wykorzystali m. In wprowadzeni Kaczmarczyk, Romanski oraz Szałyga.Goscie w drugiej połowie grający nie co niżej nastawili się na grę z kontry. Niestety na nasze nieszczęście jedną z nich wykorzystali po złym wyprowadzeniu futbolówki przez naszego defensywnego zawoodnika po czym napastnik z Niw znalazł się sam na sam z naszym testowanym bramkarzem i strzałem po długim rogu ustalił wynik tego spotkania.Podsumowujac mecz kontrolnym z Niwami to napewno był to pozyteczny sparing podopiecznych trenerów Wybański - Knap na tle wyżej notowanego nie mają czego wstydzić a wynik przy lepszej skutecznosci naszych mógł być zdecydowanie lepszy..