2022-03-06 11:03  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

Dwie różne połowy.

AKS 1917 Niwka - LKS Grodno Leśnik Kobiór

5.                            3.

Kolejny sparing zawodnicy z Niwki zagrali tym razem na bocznym boisku ZS.

I może zmiana boiska podziałała na zawodników AKS deprymująco i w pierwszej połowie dali się punktować gościom, jak dzieci. Niby Biało-Zieloni, prowadzili grę, ale popełniali błędy w obronie i groźne kontry gości szybko i pewnie wyprowadziły ich na prowadzenie 0-3.

Niwczanie obudzili się w końcówce, groźnie strzelał Piotr Wolny, a Mateusz Wybański przestrzelił z 5 metrów, natomiast Bartek Palian ostęplował spojenie słupka i poprzeczki.

Należy dodać, że wynik mógł trochę niepokoić, gdyż wszyscy co obserwowali dotychczasowe sparingi mogliby przypuszczać, że ten skład który rozpoczął mecz, może i rozpocząć mecz z Łagiszą.

Rezerwowi zawodnicy udowodnili że jest to przedwczesne i nikt nie rezygnuje z walki o podstawową 11.

Druga połowa rozpoczęła się od jeszcze bardziej zdecydowanych ataków Zielonej KONICZYNKI, którzy zagrali tym razem pewniej z tyłu i skuteczniej w ataku. Hasło do natarcia dał przesunięty do środka Lorencki, którego jednak bomba z 30 m wylądowała na poprzeczce. Kolejną akcje jednak już że 100 % skutecznością wykończył Łukasz Szałyga. Kilka minut potem zamieszanie w polu karnym wykorzystał nowy nabyek AKS, którego zaprezentujemy na naszych stronach w najbliższych dniach. Wyrównał zaś prezentujący się z meczu na mecz coraz lepiej Kacper Trojanowski.

Na prowadzenie zaś w swoim stylu strzałem z bardzo ostrego kąta Niwczan wyprowadził Bartek Palian.

Wynik ostatecznie na 5:3 ustalił Łukasz "Szały" Szałyga strzelająć bramkę główką.

Odnotujmy jeszcze parę faktów z meczu.

W pierwszej połowie mieliśmy rzut wolny pośredni w polu karnym przeciwnika po zagraniu obrońcy do bramkarza. Niewykorzystana sytuacja.

W drugiej połowie goście po faulu naszego obrońcy w polu karnym mieli okazję podwyższyć wynik lecz nasz testowany bramkarz piękną paradą obronił strzał z rzutu karnego.

W końcówce drugiej połowy jeden z zawodników gości został ukarany czerwoną kartką za faul na Arturze Kmieciku.

Za tydzień sparingi kończymy meczem z Górnikiem Jaworzno i jeżeli pozwolą na to warunki to rozegramy go na bocznym boisku u siebie przy Orląt Lwowskich 70.

W najbliższych 2 tygodniach będziemy prezentować też na naszych łamach nowych zawodników, których co najmniej 6 wzmocni dotychczasowy skład AKS 1917 NIWKA.

W tym zakresie na początek możemy dodać, że Nasz klub przedłużył wypożyczenie Bartka Paliana i Maćka Gawła.