2022-09-04 09:30  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

MIERZĘCICE ZDOBYTE !!!

Herb klubu KS STRAŻAK NOWA WIEŚ
Herb klubu AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

KS STRAŻAK NOWA WIEŚ

vs

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

1

:

2

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
91' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MATEUSZ WYBAŃSKI
88' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC PRZEMYSŁAW WARZOCHA
65' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARCIN GOLASZ
57' KS STRAŻAK NOWA WIEŚ TOMCZYK
34' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC MARCIN GOLASZ PRZEMYSŁAW WARZOCHA

W kolejne sobotnie  popołudnie drużyna AKS 1917 NIWKA wybrała się na wyjazdowy mecz do Nowej Wsi, z chęcią rehabilitacji za porażkę u siebie w meczu derbowym z ZEW-em.

Mecz od samego początku był wyrównany i zacięty.

Na umiejętności techniczne Niwczan gospodarze odpowiadali walecznością i zaciętą walką o każdy metr boiska.

 Z minuty na minutę AKS osiągał coraz większą przewagę. Groźnie strzelali Warzocha, Korepta i powtórnie Warzocha. Piłka jednak o centymetry mijała bramkę Strażaka. W dwóch sytuacjach w polu karnym pogubił się też Arkadiusz Pajek.

W końcu w 33 minucie zimną krew w polu karnym zachował Marcin Golasz i huknął nie do obrony - zdobywając pierwszą bramkę. Gospodarze chcieli od razu odpowiedzieć ale groźny strzał zawodnika Strażaka wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Marcela Pająka.

W odpowiedzi Niwczanie wyszli z kontrą i sam na sam z bramkarzem stanął Przemek Warzocha. Lepiej jednak w tej sytuacji zachował się bramkarz Strażaka, który obronił strzał Przemka i pierwsza połowa zakończyła się  minimalnym prowadzeniem Biało - Zielonych.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Strażaka i w 56 minucie wyszli z kontra 3 na 2. Piłka trafiła do osamotniononego w rogu pola karnego Tomczyka, który silnym strzałem w długi róg zdobył wyrównującą bramkę.

To podziałało jak zimny prysznic na Niwczan. Groźnie strzelali dwukrotnie Korepta i raz Gładecki. Po dwójkowych akcjach Korepta - Warzocha, ten pierwszy dwa razy idealnie wszedł w pole karne ale o "włos" szybszy okazał się bramkarz Strażaka.

To mogło zakończyć się tragicznie dla Niwczan, bo w odpowiedzi po przechwyceniu piłki w środku własnej połowy zawodnicy Strażaka wyszli z kontra 4 na 2. Zawodnicy gospodarzy wyprowadzili ją jednak za mało zdecydowanie i chaotycznie, co pozwoliło na interwencję i wybicie piłki spod nóg napastnika Nowej Wsi.

W końcówce w 88 minucie zimną krew w polu karnym zachował Przemek Warzocha, który na 12 metrze przejął podanie i tym razem nie odgrywał a minął obrońcę i strzelił w róg nie do obrony zdobywając 2 bramkę i wprawiając w euforię licznie przybyłych i głośno dopingujących kibiców Niwki. Zawodnicy Strażaka próbowali odpowiedzieć wrzucając piłkę w pole karne, ale czujna obrona AKS-u, nie dała się zaskoczyć i dzięki temu wywozimy cenne trzy punkty z Nowej Wsi.

Za tydzień o godz. 16 AKS 1917 NIWKA rozegra kolejne spotkanie u Siebie z Przemszą II Siewierz

BYŁ BĘDZIE JEST NIWECKI AKS

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2022-09-03 16:00
Gospodarze:
KS STRAŻAK NOWA WIEŚ
Goście:
AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

Skład:

Zawodnik Pozycja Czas Zmiennik
MARCEL PAJĄK bramkarz
MAREK AMBROZIK obrońca
ŁUKASZ SZAŁYGA pomocnik (52') PIOTR WOLNY
MARCIN GOLASZ pomocnik (72') IGOR BUCKI
MARIUSZ KOREPTA pomocnik
TEMUR NABIJONOV pomocnik (68') DANIEL LIPKA
PRZEMYSŁAW WARZOCHA napastnik
ARKADIUSZ PAJEK pomocnik/napastnik (46') MATEUSZ WYBAŃSKI
ARTUR KMIECIK pomocnik/napastnik
PATRYK KRZANOWSKI obrońca/napastnik
RADOSŁAW GŁADECKI pomocnik/napastnik (80') NAZAR KOROLEVYCH

Ławka rezerwowych:

MICHAŁ KUŹNIK