2022-09-18 12:29  -  AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC

5

:

4

93' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC TEMUR NABIJONOV
89' SKS ŁAGISZA ZIMOLĄG
76' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC NAZAR KOROLEVYCH TEMUR NABIJONOV
75' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC ARKADIUSZ PAJEK
70' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC PRZEMYSŁAW WARZOCHA TEMUR NABIJONOV
66' SKS ŁAGISZA ZIMOLĄG
61' AKS 1917 NIWKA SOSNOWIEC NAZAR KOROLEVYCH PATRYK KRZANOWSKI
48' SKS ŁAGISZA ZIMOLĄG
38' SKS ŁAGISZA JĘDRUSIK
23' SKS ŁAGISZA BYSIEWICZ

W sobotnie popołudnie drużyna AKS 1917 NIWKA udała się do Łagiszy na mecz z liderem tamtejszym SKS. Niestety biało zieloni źle weszli w ten mecz i już pierwsza składna akcja gości skończyła się bramką, gdy dośrodkowanie z lewej strony precyzyjnym strzalem wykończył Bysiewicz

Kilka minut potem AKS wyszedł z kontra i sam na sam z Bartłomiejem Porada stanął Marcin Miska, ale lepszy okazał się bramkarz SKS, w odpowiedzi strzał zawodnika Łagiszy ląduje na poprzeczce, a dobitke piękna parada broni Pająk.

W 38 minucie miała miejsce akcja, która zaważyła na wyniku pierwszej połowy i prawdopodobnie całego meczu. Piłka trafiła do będącego na conajmniej metrowym spalonym zawodnika Łagiszy, który dorzuca na 5 metr i tam więcej sprytu wykazuje zawodnik SKS, który strzela 2 bramkę, zawodnicy AKS reklamują ewidentnego spalonego, pan sędzia Zając jest jednak nie ugięty i wskazuję na środek.

Druga połowa rozpoczyna się od gapiostwa obrońców AKSu i Zimolag strzela pierwszą ze swoich bramek strzelonych w tej części gry. Wszyscy co myśleli że to dobije Niwczan pomylili się.

W 61 minucie zimną krew w polu karnym wykazuje Nazar i strzela 1 bramkę. Kilka minut później Timur idealnie dorzuca w pole karne i Przemek Warzocha strzela kontaktowa bramkę, a kibice z Niwki krzyczą jeszcze jeden, jeszcze jeden, ich zapał studzi jednak ponownie Zimolag strzelając 4 bramkę.

Niwczanie jednak szybko odpowiadają, piłkę na skrzydle ponownie otrzymuje Timur i dorzuca do Nazara który strzela 3 bramkę. Gdy wszyscy kibice Niwki czekają na wyrównanie, bramkę dla SKS strzela nie kto inny niż Zimolag, który tym samym zalicza klasycznego hatrica. W ostatniej minucie piłka trafia na skrzydło ponownie do Timura po strzale z rzutu wolnego zdobywa 4 bramkę. W tym momencie Pan sędzia Michał Zając kończy to spotkanie

Sędzia główny też w tej części popełnił co najmniej dwa błędy puszczając faule w polu karnym na Łukaszu Szałydze i Marku Ambroziku.

Za tydzień Niwczanie grają z kolejnym kandydatem do awansu Ostoją Żelislawice.

2022-09-17 16:00